Znane z niezawodności wyspy zaworowe Parker serii H charakteryzuje kompaktowość, pozwalająca na umieszczenie 4 zaworów na 42mm płycie montażowej. Modułowość serii H pozwala na zmianę konfiguracji wyspy, bez konieczności jej demontażu.
 
Wyspa zaworowa serii H w połączeniu z systemem BL67 firmy Turck
W połączeniu z systemem zdalnych BL67 Turck możliwości wyspy zaworowej rozszerzają się o wiele konfiguracji wejść i wyjść, zarówno cyfrowych, jak i analogowych. Oprócz skrócenia czasu instalacji systemu i zmniejszenia ilości zawodnego okablowania, na szczególną uwagę zasługuje liniowe rozmieszczenie wyprowadzeń zdalnych I/O, co w znaczącym stopniu przekłada się na zmniejszenie długości wyspy. Ponadto połączenie odpornej na uszkodzenia budowy wyspy serii H oraz systemu BL67, występującego w ochronie IP67, zapewnia dużą żywotność oraz niezawodną pracę całego urządzenia.
 
Moduły komunikacyjne systemu BL67 Turck pozwalają na komunikację z wieloma sieciami przemysłowymi, takimi jak:
 
 
podlaczenie-wyspy-zaworowej-isys-micro-foto2.jpg
(Profibus DP w wersji V0 oraz V1)
 
 
 
System BL67 w połączeniu z biblioteką plików GSD oraz EDS, umożliwia komunikację ze sterownikami PLC wszystkich popularnych producentów, takich jak: Siemens, Schneider Electric, Rockwell – Allen Bradley, Omron, Mitsubishi, Fanuc etc.
 
Moduł sterujący wyspy serii H dla 16 lub 32 zaworów
Wykorzystując 1 lub 2 moduły 16 wyjść BL67-16DO-0.1A-P wyspa zaworowa serii H umożliwia połączenie odpowiednio 16 lub 32 zaworów rozdzielających, przy nominalnym przepływie 282Nl/min.
 
Dwuczęściowe moduły I/O systemu BL67 Turck pozwalają na podłączenie do wyspy zaworowej zarówno cyfrowych, jak i analogowych wejść oraz wyjść. Ponadto posiadają szeroki wybór wtyczek przyłączeniowych od M8, przez M12 i M23 do standardu 7/8”.
 
Całkowita konfiguracja systemu BL67 umożliwia obsługę:
  • do 32 modułów I/O (w tym do dwóch dla modułu sterującego wyspy) ,
  • do 256 wejść/wyjść cyfrowych (w tym do 32 wyjść dla modułu terującego wyspy),
  • do 64 wejść/wyjść analogowych
 
Rozszerzenie wyspy zaworowej, moduł Ethernet/IP z podsiecią DeviceNet
Wykorzystując moduł Ethernet/IP systemy BL67 z wbudowanym masterem sieci DeviceNet BL67-GW-EN-IP-DN możliwe jest utworzenie podsieci sieci Ethernet/IP, bazującej na protokole DeviceNet. Dzięki temu możliwe jest rozszerzenie wyspy zaworowej serii H o kolejne moduły sterujące, wykorzystujące sieć DeviceNet, a zatem możliwość podłączenia kolejnych 32 zaworów do istniejącej konfiguracji.