Pneumatyka generuje znaczną część zużycia energii w procesach produkcyjnych. Minimalizacja strat sprężonego powietrza przy jednoczesnej maksymalizacji natężenia jego przepływu jest kluczowa.

Zastosuj naszych 5 kluczowych wskazówek, by zminimalizować koszty sprężonego powietrza i polepszyć wydajność instalacji.

Poprawność działania urządzeń zasilanych sprężonym powietrzem zależy od czystości powietrza i jego ciśnienia - jego wartości i stabilności ciśnienia.

Reduktory ciśnienia maja zadanie utrzymania stałej wartości ciśnienia medium roboczego na wyjściu, niezależnie od zmian wyższego ciśnienia wejściowego.

Możliwość podnoszenia blachy, bez konieczności montażu suwnicy lub żurawia dzięki nowemu zawiesiu OC Forklift, instalowanemu na widłach wózka widłowego.

Chwytanie i przenoszenie blach suchych, jak i naolejonych, z dowolnego materiału (feromagnetyczne i niemagnetyczne), cienkich i profilowanych.

Współpracę z przemysłem zaczynaliśmy właśnie od nich - wprowadzając napędy liniowe Origa na polski rynek jako przedstawiciel Hoerbiger Origa.

Szkolimy inżynierów, by supportowali technicznie klientów w doborze siłowników OSPP do wymagań konkretnych aplikacji.

Nasz kluczowy dostawca Parker Hannifin zaprojektował i wdrożył zaawansowane systemy sterowania dla jachtów regatowych New York Yacht Club American Magic 2024.

Przesuwanie granic na wodzie dzięki sprawdzonej technologii lotniczej i przemysłowej inżynierów Parker.

Społeczna odpowiedzialność CSR i najważniejsze osiągnięcia Parker w zakresie zrównoważonego rozwoju w 2023 [Raport].

Dbanie o bezpieczeństwo pracowników, ograniczenie wpływu emisji dwutlenku węgla, rozwijanie czystych technologii, działalność charytatywna.

Nowoczesne, proste w konfiguracji i korzystne cenowo falowniki Parker serii AC15 i AC20 dostępne od ręki z magazynu we Wrocławiu.

Proste w konfiguracji, korzystne cenowo, dedykowane do standardowego sterowania silnikami PMAC i asynchronicznymi.

Zawiesie OC2500 Special nośność 2500 kg do montażu oraz demontażu zabudów kontenerowych na samochodach dostawczych przez jednego operatora.

Zaprojektowaliśmy, wykonaliśmy i dostarczyliśmy na zamówienie firmy, zajmującej się zabudowami karetek.

Zawiesie próżniowe do transportu bliskiego formatek blach i pojemników: beczek, skrzyń, kartonów, wiader.

Nowe zawory dostępne z magazynu w Hiszpanii, wykonane ze stali nierdzewnej 1.4309 zgodnie z normą DIN i CF3 zgodnie z normą ANSI (rysunki Z0F / Z1F / Z3F).

W standardzie przeznaczone do strefy ATEX i w wykonaniu Fire Safe, TA-Luft i ISO 15848-1 BH CO3.

Nowa seria zaworów elektromagnetycznych Parker Lucifer z certyfikatem PZH i WRAS dedykowana jest do zimnej i ciepłej wody użytkowej oraz pary. testowane i certyfikowane uszczelnienia EPDM.

Oferujemy kompleksowe rozwiązania dedykowane do pracy w instalacjach wodoru: złączki wciskane LIQUIfit®, rury z kołnierzem niespawanym Parflange® F37, przetwornik ciśnienia SCP04

Nowe kompaktowe, proste w konfiguracji i bardzo korzystne cenowo falowniki Parker serii AC15 i AC20 do sterowania silnikami PMAC i asynchronicznymi. Sterowanie U/f lub wektorowe bezczujnikowe.

Podczas targów prezentowaliśmy pierwszy raz w Polsce obie serie innowacyjnych napędów Air Torque dedykowanych do najcięższych warunków pracy - linii Heavy Duty Scotch Yoke - AT-HD i AT-HDC

Poszerzamy ofertę armatury o zawory kulowe Pekos, projektowane, produkowane i certyfikowane w UE zgodnie z przyjętymi normami międzynarodowymi. Krótkie czasy realizacji, konkurencyjne ceny.

Naszą współpracę z polskim przemysłem zaczynaliśmy właśnie od nich - napędów liniowych Origa - pneumatycznych OSP-P i elektrycznych OSP-E - wprowadzając je na rynek jako przedstawiciel Hoerbiger Origa.

Dywizja Parker Lucifer zaprojektowała serię elektrozaworów aseptycznych 201LG do zastosowań z żywnością i mlekiem.

Sercem szybkozłącza pneumatycznego Rectus jest zawór. Poznaj niezawodne systemy zaworów w szybkozłączach Rectus i przykłady zastosowań - zawór Ultra HighFlow, Ultra Flow, standard.

Przykłady zastosowań szybkozłączek pneumatycznych Rectus do sprężonego powietrza - szybkozłącza uniwersalne, szybkozłączki o dużym przepływie, szybkozłącza z systemem kodującym...

Siłowniki obrotowe Air Torque posiadają oznaczenie UKCA, a tym samym są już dostosowane do nowych wymogów prawa brytyjskiego dla maszyn i urządzeń.

Do naszej oferty wprowadziliśmy napędy obrotowe M.A.C. Air Torque do zadań specjalnych: szybki i łatwy montaż paneli sterujących, szybsze przesterowanie zaworem.

Poszukujemy osób, które chciałyby dołączyć do naszego teamu inżynierów sprzedaży, a które swoją pracą, wiedzą, umiejętnościami i zaangażowaniem przyczynią się do rozwoju naszej firmy.

Najwyższej jakości elektrozawory sterujące do wody, wody demineralizowanej, pary, powietrza i próżni dedykowane do pracy w sterylizatorach medycznych, dentystycznych i weterynaryjnych.

Szybkie, precyzyjne i bezdotykowe wykrywanie pozycji tłoka siłownika dzięki czujnikom IO-Link serii Parker CPS. Konfiguracja ustawień sensora przyciskiem logicznym. Instrukcja konfiguracji online.

Nowe siłowniki pneumatyczne ISO 15552 dwustronnego działania serii P1F Parker ø32 ÷ 125mm, gładki profil, konstrukcja odporna na korozję, z pneumatyczną amortyzacją dobiegu tłoka.

Wygoda zamawiania gdziekolwiek jesteś! Korzystając z dowolnego urządzenia online kupuj produkty z magazynu w Polsce, składaj zapytania, śledź statusy zamówień, pobieraj dokumenty produktu i faktury VAT.

Innowacyjna seria nowych siłowników Heavy Duty z mechanizmem jarzmowym. Zaprojektowane, wyprodukowane i przetestowane przez Air Torque do sterowania najbardziej wymagającymi aplikacjami przemysłowymi.

Nowa seria wytrzymałych, nierdzewnych komponentów przygotowania sprężonego powietrza TCR, dostępna w atrakcyjnych cenach. Zaprojektowane są w całości ze stali 316L i dedykowane do ciężkiej pracy w wymagających aplikacjach.

Zespół inżynierów opracował i dostarczył w 5 dni nowe rozwiązanie wentylacji do generowania czystego powietrza dla ratowników medycznych i lekarzy pracujących w namiotach medycznych, walczących z SARS-CoV-2

Precyzyjny system zaworowy dedykowany do kontroli i sterowania el. wykonawczymi: siłownikami pneumatycznymi, chwytakami próżniowymi. Konfigurowalny od zaworów stand-alone po zintegrowane wyspy zaworowe.

Duży wybór kształtów, pozwalający na dopasowanie ssawki do przenoszonego produktu. Przyssawki wykonane z silikonu dopuszczonego do kontaktu z żywnością. Zakres średnic: Ø 12 ÷ 32 mm.

Przyssawki SPHT Ø25÷310mm z silikonu specjalnego z filcem do chwytania przedmiotów gorących ze szkła, ceramiki, tworzywa sztucznego, metalu.

Ssawki do chwytania powierzchni płaskich materiałów drewnopochodnych lub o strukturze drewna. Przyssawki wykonane są z materiałów odpornych na ścieranie.

Zawory dedykowane do przemysłu spożywczego, chemicznego, farmaceutycznego, w standardzie z uszczelnieniem PTFE. Dostępne w wersji ATEX do stref 1/21 i 2/22.

Napęd liniowy elektryczny ETH Parker dostępny jest także w wersji ATEX dla grupy II, kategorii 2, co umożliwia nam oferowanie kompletnych rozwiązań dla stref zagrożonych wybuchem.

Niezależny od protokołów Ethernet, współpracuje w standardzie Plug & Play. Umożliwia uzyskanie podobnej wydajności, przy jednoczesnym zmniejszeniu stopnia złożoności układu i obniżeniu kosztów.

Zawory stand alone i modułowe wyspy zaworowe 2 x 3/2, 5/2, 5/3. Lekka, kompaktowa konstrukcja, duże przepływy, montaż na szynie DIN 15mm.

Specjalnie wyprofilowane przyssawki zaprojektowane na potrzeby przemysłu spożywczego, do chwytania kurzych jaj na farmach o wysokiej automatyzacji.

Niezbędny zestaw serwisowy Legris pozwalający na szybkie przeprowadzenie najważniejszych czynności konserwacyjnych, a także ograniczenie przestojów produkcyjnych.

Moduł oszczędzania powietrza AirSaver Parker dedykowane do pistoletów nadmuchowych. Oszczędność zużycia sprężonego powietrza nawet do 35%!

Dziękujemy za odwiedzenie oddziałów naszej firmy podczas Parker Automation on Tour - prezentacji mobilnej ekspozycji rozwiązań pneumatyki i elektromechaniki.

Nowy wymiar ø50mm z połączeniem SnapRing wzbogaca zakres średnic systemu: 16.5, 25, 40, 50, 63, 100 i 168. Dedykowany do sprężonego powietrza, gazów neutralnych i aplikacji próżniowych.

Przekładnie ślimakowe dostępne są w wykonaniach z aluminium, żeliwa, stali nierdzewnej. Szeroka oferta wariantów do małych i dużych obciążeń, możliwe wersje nisko i wysokotemperaturowe.

Złączki pneumatyczne z certyfikatem FDA: gwint ze stali nierdzewnej AISI316L lub mosiądzu niklowanego. Dedykowane do transportu wody, napojów i cieczy przemysłowych. Spełniają wytyczne NSF 51, NSF 61.

Kompleksowe rozwiązanie pozwala na uproszczenie realizacji aplikacji bazujących na precyzyjnym pozycjonowaniu w strefach ATEX.

Wdrożyliśmy kolejne rozwiązanie do transportu bliskiego - zawiesie próżniowe służące do chwytania i obracania dennic, używanych do produkcji zbiorników ciśnieniowych.

Nowe napędy liniowe LCR w wykonaniu z paskiem lub śrubą toczną do manipulacji przedmiotami o niewielkim ciężarze. Niewielka waga, cicha praca, prosta budowa, niska cena.

Standardowa seria pneumatycznych szybkozłączy mosiężnych Rectus 26KA zgodnych z RECTUS 25, RECTUS 1600/1625, TEMA 1600, CEJN 320, JWL 520 + JWL 530.

Zawory przeznaczone do sterowania siłownikami obrotowymi jednostronnego i dwustronnego działania w strefach: ATEX, gazowych (0, 1 i 2), pyłowych (20, 21 i 22) oraz poza nimi.

Stacja z systemem oszczędzania sprężonego powietrza, umożliwiającym zmniejszenie zużycia energii w przypadku chwytania przedmiotów szczelnych powierzchniowo i wskrośnie.

Rozwiązania dedykowane do transportu bliskiego elementów wielkogabarytowych: arkuszy blach, płyt drewnianych, laminatów, blatów, tafli szkła, okien, sprzętu AGD.

Prasy stołowe dla uniwersalnych i elastycznych zastosowań w precyzyjnej technice montażu, tłoczenia, wykrawania, nitowania, w zakresie sił nacisku od 2 do 57 kN.

Seria EPP4 została uzupełniona o wersję ATEX. Dla zastosowań w strefach zagrożonych wybuchem są teraz do dyspozycji regulatory proporcjonalne o wielkościach G1/2”, G1” i G2”. 

Zapraszamy do korzystania z nowego katalogu złączy i przewodów Parker Legris. Katalog w wersji drukowanej można bezpłatnie zamówić tutaj.

W połączeniu z systemem zdalnych BL67 Turck możliwości wyspy zaworowej serii H rozszerzają się o wiele konfiguracji wejść i wyjść, zarówno cyfrowych, jak i analogowych.

Nowy kompaktowy agregat elektrohydrauliczny, łatwy w montażu i nie wymagającym orurowania. Łączy zalety technologii elektrycznej i hydraulicznej.

Zawór wykrywa przyrost ciepła na skutek pobliskiego pożaru - natychmiast odpowietrza siłownik oraz odcina zasilanie siłownika. Reaguje na ciepło, nie na płomień.

Seria mocnych wszechstronnych zaworów, łącząca w sobie wysoką wydajność z kompaktową budową i niewielkimi wymiarami instalacyjnymi.

Napędy liniowe ze śrubą toczną firmy Parker, które cechuje ogromną wytrzymałość oraz znakomite właściwości dynamiki.

Zachęcamy do odwiedzenia nowego działu elektromechaniki na naszej stronie, który jest na bieżąco wzbogacany o nowe rozwiązania.