ARA Pneumatik zaprojektowała i wdrożyła kolejne rozwiązanie z zakresu techniki próżniowej, dedykowane dla transportu bliskiego elementów wielkogabarytowych. Nowe zawiesie próżniowe OC Vertical 1600 służy do chwytania i obracania dennic używanych do produkcji zbiorników ciśnieniowych, które są integralną częścią kolejowych wagonów towarowych

Rozwiązanie: Nasze urządzenie umożliwia jednemu operatorowi podniesienie z pozycji poziomej dennicy o średnicy ponad 3m i obrócenie jej do pionu. Podnoszony element - w zależności od zastosowania - może ważyć nawet 1600 kg!  Obrót tego typu detalu jest możliwy dzięki zastosowaniu w naszym urządzeniu specjalnych samohamownych napędów elektrycznych serii ETH Parker. Sposób sterowania urządzeniem zapewnia kontrolę parametrów takich jak siła, prędkość, sprawność, "łagodny start i stop układu", etc. Budowa odpowiedniego modułu ssawek umożliwia chwycenie dennicy - zarówno odstrony wklęsłej, jak i wypukłej.

Zaproponowane i wdrożone przez nas rozwiązania dla transportu bliskiego znacznie usprawniają procesy produkcji, z poszanowaniem zasad bezpieczeństwa, komfortu i ergonomii pracy.


Zajrzyj na nasz profil YouTube i zobacz, jak pracuje nasze nowe zawiesie na hali produkcyjnej kolejowych wagonów towarowych.

 


Zintegrowane komponenty elektromechaniki: