Klienci wymagają coraz większej jakości i funkcjonalności produktów codziennego użytku. Stawia to przed producentami i ich poddostawcami ogromne wyzwania. Szczególnie widoczne jest to w zakresie montażu - zarówno manualnego, jak i półautomatycznego. W krajach rozwijających się, podobnie jak i w krajach uprzemysłowionych, gwałtownie rosną wymagania klientów, ale równocześnie rosną wymagania większego komfortu użytkowania oraz bezpieczeństwa w miejscu pracy. Niezależne badania wykazują, że dzięki samej optymalizacji procesu montażu, np. przez ergonomiczniejsze wyposażenie, komfort obsługi, przepływ materiału, etc., można zrealizować wzrost produktywności w zakresie kilkudziesięciu procent, bez znaczących nakładów finansowych.

Nowe prasy stołowe TOX FinePress spełniają rosnące wymagania użytkowników w zakresie manualnych i półautomatycznych procesów produkcyjnych. Są one specjalnie skonstruowane i dedykowane dla uniwersalnych i elastycznych zastosowań w precyzyjnej technice montażu, tłoczenia, wykrawania, nitowania oraz wielu innych operacjach, zarówno w pracy ciągłej, jak i w krótkich seriach produkcyjnych, w zakresie sił nacisku od 2 do 57 kN.

W przeciwieństwie do tradycyjnych pras warsztatowych prasy TOX FinePress wyróżniają się bardzo precyzyjnym, opartym na łożyskach kulkowych prowadzeniem, blokadą skoku powrotnego, elektronicznym licznikiem skoków, czujnikiem siły i czujnikiem skoku. Dzięki precyzyjnej prowadnicy procesy technologiczne, realizowane przez prasy TOX FinePress są powtarzalne i bardzo dokładne.


Na szeroki program pras stołowych składają się następujące prasy Tox Pressotechnik:

- prasa kolanowa KF w wersji standardowej S
- prasa zębata ZF z powiększonym obszarem roboczym; wersja L
- prasa pneumatyczna PF z powiększonym obszarem roboczym W
- prasa kolanowa z pneumatycznym skokiem roboczym PFH z powiększonym obszarem roboczym W 

Zobacz także: Katalog pras Tox Pressotechnik [PL, PDF]