Elektrozawory dwudrogowe ze wspomaganiem (0,1 – 20 bar) do wody, cieczy nieagresywnych, lekkich olei (lepkość do 2°E) i pary wodnej (4 bar, 140°C). Elektrozawory są dostępne także w wersji ATEX do stref zagrożonych wybuchem. Zawory są produkowane w UE.


Elektrozawory do wody

W ARA Pneumatik od wielu lat dostarczamy różnego rodzaju komponenty dla przemysłu. Jedną z popularnych kategorii są w tym przypadku elektrozawory do wody. To urządzenia, które pozwalają na kontrolowanie przepływu cieczy w różnych instalacjach. Ich zastosowanie jest szerokie – spotyka się je m.in. w branży spożywczej, medycznej, chemicznej czy grzewczej. W naszej ofercie dostępne są różne typy zaworów elektromagnetycznych, więc bez problemu można znaleźć komponenty, które doskonale będą pasować do planowanych instalacji.Elektrozawór do wody – co warto o nim wiedzieć?

Oferowane w naszym katalogu elektryczne zawory do wody są przeznaczone do różnych zastosowań, takich jak sterowanie przepływem wody w systemach przemysłowych, systemach nawadniania, systemach produkcji spożywczej, systemach dozowania wody i chemikaliów, systemach filtracyjnych oraz wielu innych obszarach. Sprawdzą się także w przypadku cieczy nieagresywnych, lekkich olei oraz pary wodnej. Łatwo można znaleźć modele dwudrogowe w różnych rozmiarach i z określonymi typami przyłączy. Składają się z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna czy miedź, które gwarantują trwałość i bezproblemowe użytkowanie przez długi czas. Każdy szybko wybierze elektrozawór wody, spełniający wszystkie wymagania.


Czym różni się elektrozawór do wody normalnie otwarty od zamkniętego?

Kategoria opisywanych produktów dzieli się na zawory normalnie otwarte i normalnie zamknięte. Często padają pytania o różnice między tymi rozwiązaniami. Wyjaśnienie jest bardzo proste. Zawór elektromagnetyczny do wody normalnie zamknięty (NZ) otwiera się dopiero pod wpływem zasilania. Gdy nie jest pod napięciem, ciecz nie może przez niego przepływać. Natomiast elektrozawór wody normalnie otwarty zamyka się dopiero wtedy, gdy prąd zostanie przesłany do cewki. To rozwiązanie stosowane w sytuacjach, w których na co dzień wymagany jest ciągły przepływ wody, a jej odcięcie konieczne bywa jedynie w określonych przypadkach. Warto zaznaczyć, że w ofercie znajdują się również elektrozawory do wody podzielone ze względu na miejsca stosowania – do stref bezpiecznych i do stref ATEX. W tym drugim przypadku urządzenia są przystosowane do pracy w miejscach zagrożonych wybuchem, takich jak rafinerie, zakłady petrochemiczne czy kopalnie. Spełniają określone normy i są certyfikowane, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkowania.Dlaczego warto wybrać elektryczny zawór do wody z oferty ARA Pneumatik?

Każdy, kto korzysta z naszego asortymentu, otrzymuje produkt wysokiej jakości. Wszystkie zawory elektromagnetyczne do wody pochodzą od sprawdzonego producenta Parker Lucifer, co zapewnia nie tylko ich trwałość i niezawodność, ale także profesjonalną obsługę posprzedażową (np. gwarancyjną). Dostarczane komponenty zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, co wpływa m.in. na ich odporność na korozję i pozwala na długotrwałe użytkowanie bez konieczności wymiany.
Dzięki zróżnicowanej ofercie każdy klient znajdzie elektryczny zawór do wody idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Cewki oraz wtyczki do zaworów dostępne są w szerokim zakresie napięć i stopni ochrony. Warto zaznaczyć, że to produkty zgodne z obowiązującymi normami oraz standardami bezpieczeństwa. Wszystkie powstały na terenie Europy. Ponadto w naszym sklepie można liczyć na profesjonalne doradztwo ekspertów. Doświadczeni specjaliści pomogą wybrać odpowiedni elektrozawór wody, a także udzielą wszelkich informacji i porad związanych z instalacją czy użytkowaniem komponentów.