Dwudrogowe elektrozawory Parker Lucifer dedykowane są do wszystkich cieczy i powietrza. Zawory elektromagnetyczne dostępne są w wersji z mosiądzu, a także ze stali nierdzewnej 316L. Zawory są produkowane w UE.

 

Elektrozawory do cieczy i powietrza

W wielu obszarach przemysłu, działalności różnego rodzaju firm pracują instalacje, wykorzystujące elektrozawór powietrza i cieczy. Nasza oferta zawiera szeroki wybór tego typu komponentów do różnych zastosowań, które zapewniają precyzyjną kontrolę przepływu, przy minimalnym zużyciu energii. Chętnie sięga po nie m.in.: przemysł spożywczy, farmaceutyczny, petrochemiczny czy motoryzacyjny. Elektrozawory do powietrza pozwalają także na automatyczną regulację przepływu, co umożliwia oszczędzenie czasu i zasobów. Dzięki swojej uniwersalności oraz łatwości w instalacji produkty te są coraz częściej wykorzystywane również w systemach domowych, takich jak wentylacja, klimatyzacja czy oczyszczanie powietrza.


Jaki zawór elektromagnetyczny do powietrza jest dostępny w naszej ofercie?

Szeroki wybór wysokiej jakości produktów to zawsze mocna strona ARA Pneumatik. Posiadamy elektrozawory do powietrza o różnych parametrach technicznych i wymiarach, co umożliwia dobranie odpowiedniego produktu do indywidualnych potrzeb klienta. Dostarczamy wyłącznie komponenty od renomowanych producentów, jakim jest Parker Lucifer, gwarantujący wysoką jakość oraz niezawodność. Każdy elektrozawór sprężonego powietrza jest wykonany z trwałych materiałów, odpornych m.in. na korozję.
Główna kategoria, obejmująca elektrozawory do powietrza, jest podzielona na mniejsze grupy produktów, takie jak elektrozawory bezpośredniego działania i ze wspomaganiem. Pierwsze z wymienionych produktów nie wymagają minimalnego ciśnienia niezbędnego do przesterowania, ponieważ przepływ jest kontrolowany bezpośrednio przez cewkę elektromagnetyczną. Są one szybsze i nie potrzebują dodatkowych układów pneumatycznych.


Dlaczego warto kupić elektrozawór powietrza w ARA Pneumatik?

Wszystkie nasze elektrozawory są dokładnie opisane, co minimalizuje ryzyko wybrania niewłaściwego komponentu. Ponadto oferujemy profesjonalne doradztwo ekspertów, którzy służą fachową pomocą w doborze odpowiedniego produktu oraz w rozwiązywaniu ewentualnych problemów z instalacją czy użytkowaniem elektrozaworów do powietrza.